do góry
Strona główna Patronat Racibórz Zaproszenie do Raciborza

Szanowni Państwo,

zapraszam do odwiedzenia Raciborza – miasta z ponad IX wiekową tradycją oraz bogatą i burzliwą historią, gdzie przez wieki krzyżowały się polskie, czeski i niemieckie tradycje.

To właśnie w naszym pięknym mieście we wschodnim skrzydle odrestaurowanego Zamku Piastowskiego znajduje się perła śląskiego gotyku – kaplica pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego, a w muzeum miejskim podziwiać można mumię Egipcjanki Dżet-Amonet-ius-anch sprzed 2800 lat. To jedna z zaledwie kilkunastu egipskich mumii znajdujących się w Polsce.

Miłośnicy przyrody będą zachwyceni dzikim krajobrazem rezerwatu leśno-stawowego Łężczok, leśnymi ścieżkami Arboretum Bramy Morawskiej z „Zaczarowanym Ogrodem”, najdłuższą w Europie aleją leszczyny tureckiej przebiegającą przez samo centrum miasta oraz malowniczo meandrującą Odrą.

Nie sposób wyliczyć wszystkich atrakcji Raciborza. Do odwiedzenia miasta zapraszam w szczególności w czerwcu na organizowany rokrocznie Jarmark Świętego Marcelego, na którym nabyć można regionalne wyroby spożywcze i rzemieślnicze oraz Pływadło - spływ Odrą najdziwniejszymi tratwami własnej konstrukcji. Oba przedsięwzięcia są realizowane w ramach obchodów Dni Miasta.

Na turystów odwiedzających miasto czeka dobrze rozwinięta baza noclegowa z komfortowo urządzonymi hotelami trzygwiazdkowymi w centrum miasta, jak i zakwaterowanie w standardzie ekonomicznym w gościńcach i motelach.

Po prostu trzeba przyjechać do Raciborza, rozsmakować się w wyśmienitej regionalnej kuchni, spróbować specjałów takich jak: piwa z zamkowego browaru oraz słodkich kołoczy i sernika raciborskiego i powiedzieć to jest to!

Serdecznie zapraszam
Mirosław Lenk
Prezydent Miasta

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H