do góry
29 Maj 2018
kategoria:
Aktualności dla biegaczy
 

W niedzielę, 26 sierpnia odbędzie się IV edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz. Zapisy na bieg trwają. Aby ułatwić zawodnikom pokonanie wymaganego dystansu organizatorzy zapraszają pacemakerów, którzy poprowadzą grupy na wyznaczone czasy. Zgłoszenia należy kierować na adres –

Wracając pamięcią do poprzednich edycji, raciborski półmaraton zapisał się w pamięci zawodników jako jeden z najlepiej zorganizowanych biegów w kraju. Już teraz zapisanych jest dokładnie 400 osób. Wśród startujących są zawodowi rywale, jak również amatorzy, którzy po raz pierwszy będą chcieli zmierzyć się z dystansem 21097,5 m. Aby ułatwić zawodnikom pokonanie wymaganej trasy w regulaminowym czasie organizatorzy zapraszają doświadczonych biegaczy,
którzy chcieliby zostać pacemakerami IV RAFAKO Półmaratonu Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej:

Kim jest pacemaker inaczej zwany zającem? To biegacz nadający tempo podczas zawodów. Jego priorytetowym zadaniem jest doprowadzić grupę zawodników do mety w założonym czasie. Często okazuje się, że rola zająca jest bardzo złożona. Oprócz doświadczenia na trasach długodystansowych musi być oparciem dla swojej grupy.

Pacemakerzy poprowadzą poszczególne grupy na następujące czasy: 1:30, 1:45, 2:00, 2:15 i zgodnie z regulaminem są zwolnieni z opłaty startowej. Formularz do pobrania znajduje się poniżej.

- Czekamy na zgłoszenia! Do deklaracji proszę dołączyć informację o sobie, zgodnie z załączonym formularzem, dostępnym na naszej stronie internetowej. Pacemakerzy pobiegną w specjalnych koszulkach technicznych, które otrzymają w podanych przez siebie rozmiarach oraz z balonikami napełnionymi helem z zapisanymi czasami - informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz dyrektor biegu.

Pacemaker to dobry duch zawodów biegowych. Jego obecność, zwłaszcza podczas maratonów i półmaratonów, dla wielu startujących jest nieoceniona.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
doc Formularz pacemaker 2018.doc 18-05-29 21:17 25.5KB pobierz plik: Formularz pacemaker 2018.doc

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H