do góry
17 Sierpień 2018
kategoria:
Aktualności dla biegaczy

Stadion miejski po remoncie prezentuje się imponująco. Mimo że oficjalne otwarcie przewidziano dopiero na wrzesień, zawodnicy, którzy pobiegną w półmaratonie będą mieli okazję już poczuć pod stopami świeżutki tartan. Wystartują o godzinie 10.00. Na pokonanie wymaganego dystansu mają 3 godziny. Finiszować będą nieopodal Aquaparku H2Ostróg, gdzie mieścić się będzie całe miasteczko biegowe z wieloma atrakcjami dla całych rodzin.

Biuro zawodów zajmie cały parter aquaparku. Czynne będzie już przeddzień zawodów (25.08) w godz. 16.00-20.00, wówczas już będzie można odbierać pakiety zawodnicze i w razie wolnych miejsc dopisywać się do list startowych. Natomiast w niedzielę pracować będzie od godz. 7.00 do 9.00.

Dzisiaj, na stadionie miejskim odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy biegu po raz pierwszy prezentowali koszulki, medale, numery startowe oraz nagrody. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli: Mirosław Lenk, prezydent Raciborza, Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, dyrektor biegu oraz Piotr Karaś, dyrektor Biura Marketingu RAFAKO S.A. (reprezentujący sponsora tytularnego).

Licytacja startowej jedynki
Na oficjalnym fanpage 4Biegi Racibórz odbywa się licytacja pakietu startowego nr 1 – https://www.facebook.com/377826059090363/photos/a.378459595693676.1073741828.377826059090363/856181861254778/?type=3&theater. Dochód z licytacji w całości przekazany zostanie na rehabilitację i sprzęt Natalki Kwiatkowskiej. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z czerokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Licytacja potrwa do 24 sierpnia br., do godz. 15.00. Cena wywoławcza wynosi 100 zł. Podbijamy cenę o 10 zł.
Regulamin dostępny na Fanpage 4BiegiRaciborz, w zakładce notatki.

Koszulka techniczna
Koszulkę w tym roku zaprojektowała 9-letnia Agata Bielińska, uczennica SP 13. Dziewczynka wygrała konkurs na najciekawszą aplikację. Konkurs ogłaszany był w przedszkolach i na terenie aquaparku H2Ostróg dla uczniów najmłodszych klas podstawówki. Projekt przedstawia stadion miejski z lotu ptaka, który przeszedł gruntowny remont.

Nagrody dla najlepszych biegaczy
Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Zwycięzca półmaratonu otrzyma czek o wartości 2 tys. zł i puchar. Za zajęcie drugiego miejsca - puchar oraz 1,5 tys. zł. Za trzecie miejsce- 1 tys. zł i puchar. Dodatkowo każdy z zawodników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal, czyli ostatnią cześć projektu 4Biegi Racibórz.

Nowa kategoria dla najlepszych Polaków
Z roku na rok zainteresowanie biegiem rośnie, dlatego organizatorzy postanowili utworzyć jeszcze jedną kategorię – Najlepsza Polka i Polak. Dla najszybszych przewidziano takie same nagrody jak w kat. Open. Jest o co walczyć!
Ponadto będą przyznawane nagrody w klasyfikacji najszybsza raciborzanka i najszybszy raciborzanin w ramach Mistrzostw Raciborza w Półmaratonie. 50-litrową beczkę piwa z Raciborskiego Browaru otrzymają biegacze najliczniejszej grupy, która pobiegnie w raciborskich zawodach. Dla wszystkich, który w regulaminowym czasie ukończą bieg do wylosowania jest Toyota Aygo.

Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz
Wzorem poprzednich edycji imprezie towarzyszy akcent charytatywny. Wszyscy, którzy zechcą wspomóc małą raciborzankę Natalkę mogą wziąć udział w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na niecałe 2 km Parkiem Zamkowym. Na tym dystansie może wystartować każdy, kto biega lub uprawia nordic walking i ukończył 10 rok życia. W tym biegu nie ma limitu liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla dziewczynki. Cała uzbierana kwota z zapisów przeznaczona zostanie na specjalistyczny sprzęt i rehabilitację Natalki. Bieg charytatywny rozpocznie się o godz. 9.00 z bieżni stadionu miejskiego. Zapisy prowadzone są tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4155. Kto nie zdąży dopisać się do internetowej listy, może to zrobić w Biurze Zawodów.

Charytatywny Kids Run
Dla najmniejszych pociech, do 10 roku życia też zorganizowano zawody. Bieg odbędzie się na bieżni stadionu tuż po starcie biegu głównego. Poprowadzą go wolontariusze Stowarzyszenia „Pracownia Przyszłości”. Swoje pociechy na bieg można zapisywać w biurze zawodów do godz. 9.30. Wpisowe wynosi tylko 5 zł. Dzieci otrzymają pakiety startowe, numery, koszulki, a po ukończonym biegu medale. Dochód przeznaczony zostanie również na leczenie Natalki. Limit miejsc wynosi 200 osób.

Zapisy na bieg ciągle trwają, nie czekaj zapisz się już dziś i 26 sierpnia wystartuj w IV RAFAKO Półmaraton Racibórz: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3822

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H