do góry
29 Sierpień 2017
kategoria:
Aktualności dla biegaczy

Rekordowa, pod każdym względem, trzecia edycja raciborskiego półmaratonu dobiegła końca. Ponad 950 osób zapisanych, 843 zawodników uprawnionych do startu w biegu głównym (z czego 833 odebrało pakiety!!!), 804 z nich stanęło na linii startu i w końcu rekordowe, jak na raciborski półmaraton, 790 osób na mecie! Dodatkowo blisko 250 uczestników biegu charytatywnego! Cieszymy się, że byliście z nami!

III Rafako Półmaraton Racibórz, podobnie jak przed rokiem, wygrali Kenijczycy. Kategorię mężczyzn zwyciężył Biwot Wycliffe Kipkorir z czasem 01:04:40 (nowy rekord trasy), natomiast wśród Pań najlepsza okazała się Barsosio Stellah Jepngetich, która również ustanowiła nowy rekord trasy w kategorii kobiet (01:15:05).
Najlepszym z Polaków okazał się Mateusz Wolnik z Lysek.

Bardzo dużo zdjęć z III Rafako Półmaratonu Racibórz znajdziecie na naszym profilu facebookowym: 4 Biegi Racibórz (https://web.facebook.com/4-BIEGI-Racibórz-377826059090363/)