do góry
15 Styczeń 2020
kategoria:
Aktualności dla biegaczy

4Biegi Racibórz 2020

Szanowni biegacze. Jeżeli macie ochotę wziąć udział w kolejnej edycji 4Biegi Racibórz, to już dziś rezerwujcie sobie terminy: 01.03, 03.05, 19.07 i 30.08. W tym roku nowością będzie bieg przeszkodowy, który mamy nadzieję przypadnie Wam do gustu. Oczywiście nie zabraknie również klasyfikacji Grand Prix. Niebawem poinformujemy o możliwości zapisów.

Bieg Twardziela – 01.03.2020 r. - jeden z najbardziej wymagających biegów raciborskich. Utrudnieniem dla biegaczy jest ukształtowanie terenu trasy przebiegającej przez Arboretum Bramy Morawskiej, gdzie znajduje się wiele stromych podbiegów oraz zbiegnięć po kamienistych ścieżkach. Dodatkowym utrudnieniem są warunki atmosferyczne, gdyż bieg rozgrywany jest na początku marca, gdzie pogoda może być zmienna - zimowa ze śniegiem i mrozem, jak również wiosenna. Bieg rozgrywany jest na dystansie ok. 7 km. Rywalizację „Twardzieli” poprzedzi tradycyjnie już „Bieg Tropem Wilczym”.

Bieg Bez Granic – 03.05.2020 r. - Bieg z największą tradycją, cieszący się dużą popularnością wśród biegaczy. Bieg główny rozgrywany jest na dystansie 10 km, w którym bierze udział kilkuset uczestników z regionu, jak również zza granicy. W tym dniu rozgrywane są jeszcze biegi na dystansie 2,5 km dla młodzieży oraz 5 km w kat. OPEN. Do udziału w tym biegu zapraszamy również miłośników Nordic Walking. Trasa biegu przebiega ulicami centrum miasta, na których licznie gromadzą się kibice gorąco dopingujący zawodników.

Cechą charakterystyczną tego biegu są trudne warunki atmosferyczne, gdyż pomimo wiosennego terminu, uczestników na starcie wita z reguły deszcz, wiatr a nawet śnieg.

Nadodrzański Bieg Powstańców Śląskich OCR – 19.07.2020 r. – tak jeszcze nad Odrą nie biegaliśmy. Bieg przeszkodowy odbędzie się na dystansie ok. 6 km z minimum 20 przeszkodami do pokonania. Każdy z uczestników bez względu na wiek, kondycję będzie mógł go ukończyć, dzięki specjalnie dostosowanym przeszkodom. Impreza skierowana jest również dla dzieci, które będą mogły rywalizować na krótszym dystansie.

RAFAKO Półmaraton Racibórz – 30.08.2020 r. – jest to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej wyczerpujący bieg. I nie chodzi tu o ilość kilometrów, a o warunki atmosferyczne. Uczestnicy rok w rok musieli zmagać się z bardzo wysoką temperaturą, która często przekraczała 35 st. Charakterystyczną częścią półmaratonu  jest jego charytatywny wymiar. Tuż przed biegiem głównym zawodnicy biorą udział w MINI Rafako Półmaratonie, dzięki czemu mogą wesprzeć potrzebującą osobę. Na trasie wydarzenia można spotkać sporo kibiców, wolontariuszy, którzy jak tylko mogą wspierają uczestników biegu.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H